ikona człowiekaJak możemy pomóc? pozamech@pozamech.pl pozamech@pozamech.pl telefon +48 573 992 410 en de den mono

Innowacyjne usługi

W związku z:

„Realizacją inwestycji w Poznańskich Zakładach Obróbki Mechanicznej w Poznaniu polegającej na zakupie maszyn i oprogramowania umożliwiających wdrożenie do oferty firmy innowacyjnych w skali świata usług, będących rezultatem przeprowadzonych prac B + R”.

Nr projektu: RPWP.01.05.02-30-0438/15

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Działanie 1.5 „Wzmocnienie konkurencyjności przedsiębiorstw”, Poddziałanie 1.5.2„Wzmocnienie konkurencyjności kluczowych obszarów gospodarki regionu”, wprowadziliśmy do oferty następujące innowacje produktowe i procesowe.

Gięcie nietypowych profili zamkniętych przy użyciu innowacyjnej technologii gięcia z wykorzystaniem prasy krawędziowej z innowacyjnym systemem odwróconej matrycy.

Wdrożona w wyniku przeprowadzonych badań technologia gięcia pozwala na otrzymywanie profili zamkniętych bez konieczności podwójnego łączenia elementów, jak w przypadku produkcji profili złożonych z dwóch łączonych ceowników. Technologia ogranicza ilość koniecznych do wykonania łączeń do zaledwie jednego, jak w przypadku tradycyjnych metod produkcji. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii istnieje możliwość otrzymania profili zamkniętych o kształtach dokładnie dostosowanych do indywidualnego projektu klienta.

Korzyści z zastosowania niniejszej technologii:

 • otrzymywanie profili o zakończeniach profilowanych pod indywidualne życzenie klienta (np. ukosowane, ścięte, jaskółczy ogon do połączeń modułowych itp.),
 • uzyskanie bardzo wysokiej tolerancji wykonania przewyższającej tradycyjne metody produkcji. Jest to szczególnie istotne w przypadku wykonywania elementów suwliwych pasowań (profil w profil),
 • eliminacja efektu wklęśnięcia lub puchnięcia charakterystycznych dla produkcji tradycyjnej,
 • możliwość indywidualnego doboru promienia profilu i związana z nią możliwość otrzymania dowolnego kształtu przekroju giętego elementu.
profile

Bezśladowe obustronne gięcie blachy z jednoczesnym pakowaniem i zabezpieczeniem obrabianego elementu.

Bezśladowe obustronne gięcie blachy to innowacyjna metoda obustronnego gięcia bezśladowego, która zakłada użycie podczas gięcia specjalnie dobranego do tego procesu rękawa z termokurczliwej folii ochronnej o parametrach, grubości, wielkości i składzie chemicznym dostosowanych do obrabianego surowca. Zastosowanie takiego materiału pozwala nam zarówno na otrzymanie produktu giętego bez śladów zarysowań i odkształceń jak i jednoczesne natychmiastowe spakowanie go i zabezpieczenie na czas magazynowania i transportu do finalnego klienta.

Korzyści z zastosowania niniejszej technologii:

 • otrzymanie elementów bez zarysowań po obu stronach gięcia,
 • zabezpieczenie obrabianego detalu przed czynnikami zewnętrznymi na czas transportu i składowania,
 • eliminacja procesu szlifowania, szczotkowania lub polerowania po ugięciu,
 • zastosowanie metody do większości rodzajów materiałów stalowych,
 • oszczędność czasu produkcyjnego,
 • oszczędność energii.

Gięcie symultaniczne z zastosowaniem warstwy pośredniej.

Opracowana przez Wnioskodawcę metoda jednoczesnego gięcia dwóch lub więcej warstw różnych materiałów ma na celu maksymalnie dokładne dopasowanie części wewnętrznej do zewnętrznej z wykorzystaniem symultanicznego kształtowania obu warstw podczas jednego procesu, czyli kształtowania obu warstw w jednym czasie przy jednoczesnym ścisłym ułożeniu obu struktur jednej na drugiej. Rozwiązanie to pozwala również na wprowadzenie do oferty Wnioskodawcy nowego produktu, jakim jest nowoczesny wibroizolator, wykonany metodą symultanicznego gięcia elementów stalowych i elementu izolującego (gumy).

Korzyści z zastosowania niniejszej technologii:

 • możliwość wykonywania jednoczesnego gięcia kilku elementów,
 • otrzymywanie wielowarstwowych elementów,
 • otrzymywanie elementów złożonych z różnych surowców,
 • wyeliminowanie konieczności wykonywania dodatkowych łączeń pomiędzy elementami,
 • redukcja problemów związanych z koniecznością łączenia elementów z różnych surowców.

Produkty oświetlone z użyciem oświetlenia XP-L LED

z wykorzystaniem innowacyjnych diod XP-L LED według indywidulanego wzoru klienta np. podświetlana poręcz schodów, podświetlany profil okienny, aluminiowa podświetlana rama lustra ze wzorem zgodnym z indywidualnym projektem klienta.

mirror led